EN DE FR

SİNANLI GÜNCEL

KALİTE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

SİNANLI AMBALAJ olarak
 
Faaliyet gösterdiğimiz gıda ambalaj üretimi sektöründe modern teknolojik gelişmeleri takip ederek , çalışanlarımızın bilgi,becerilerini geliştirmek için iletişim ve eğitimi ön planda tutmayı,üretimin her aşamasında hijyenik şartları sağlayarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı,gıda güvenliği ile ilgili bilgileri kamu,tüketici ve tedarikçilere iletmeyi ve/veya bu bilgileri istemeyi,kaliteli ve hijyenik ürün  sunmayı;bu doğrultuda yasal mevzuatlara,çevreyle ilgili tüm yönetmelik ve kanunlara uymayı ve çevreye karşı duyarlı olmayı, ISO 9001:2015,ISO 22000 ve BRC/IoP Packaging standartlarının şartlarına  uymayı,etkinliğini sürekli iyileştirmeyi ve aşağıdaki alt politikaların yerine getirilmesini sağlamayı taahhüt ederiz.
 
 
HİJYEN POLİTİKASI
 
 
Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve biyolojik gıda güvenliği tehlikelerini belirlemek,kontrol altına almak,sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmesini sağlamak.
 
 
FİZİKSEL GÖRÜNÜŞ VE TAKI POLİTİKASI
 
 
Üretim alanlarına koruyucu önlüksüz,bonesiz girilmesine izin verilmez.Üretim alanlarında çalışırken hiçbir takı kullanılamaz.
 
Önlükler temiz ve boneler kulak ve saçları tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Önlüklerin temizliği firmamızın yürütmüş olduğu uygulamalar ile sağlanır.
 
 
SİGARA İÇME VE YEMEK POLİTİKASI
 
 
Üretim ve depolama alanlarımızda ve soyunma odalarında sigara içmek ve yiyecek yemek – içmek yasaktır.
 
Uyarı levhaları görülebilecek yerlere asılmıştır.  Ziyaretçilerin ve taşeronların bu kurala uymaları sağlanır.
 
 
ÜRETİM ALANLARINA GİRİŞ POLİTİKASI
 
 
Ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz  üretim alanlarımıza özel önlük,bone giyerek ve ziyaretçi kontrol çeklistine tabi tutularak girerler.
 
 
YABANCI MADDE POLİTİKASI
 
 
Üretim alanlarımızda,fiziksel bulaşmalara sebep olabilecek yabancı maddelerin önlenmesi için,
 
cam, kırılabilir plastik malzemeler, ahşap, tel malzemeler kullanımdan kaldırılmıştır. Mevcut olan cam ve kırılabilir plastik malzemeler, metal ekipmanlar koruma altına alınmıştır.
 
 
PERSONELİN SAĞLIK KONTROLLERİ POLİTİKASI
 
 
Personelin periyodik sağlık muayeneleri  yaptırılır.  Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, öksürme hapşırma durumlarında üretim müdürü tarafından üretim alanından uzaklaştırılarak, sağlık kontrolüne gönderilir.
 
 
 

Sosyal Medya